výrobce kompresivních zdravotních punčoch
VARITEX
holandský výrobce kompresivních punčoch
s pobočkou v České republice.
Společnost se snaží dosáhnout nejvyšší možné odbornosti v oblasti
komprese: vývojem, výrobou a prodejem zdravotních kompresivních
punčoch (podle evropských standardů)
a dalších výrobků pro kompresivní terapii.

NĚCO Z HISTORIE

Pan C. W. Stolk oslavoval 13. června 1947 své narozeniny. Toho dne se mu v obývacím pokoji podařilo vyrobit první elastickou punčochu Varitex. O měsíc později už měl pan Stolk pět pletacích strojů. Když už to vypadalo, že se rodina pana Stolka do svého vlastního domova kvůli pletacím strojům ani nevejde, firma Varitex se v létě 1948 přestěhovala do obchodních prostor Bloemendaal. Rostoucí aktivity brzy potřebovaly více místa, a tak se Varitex na jaře 1951 přestěhoval na ulici Zijlweg 103-105 v Haarlemu.   I tady ale brzy přerostl své prostorové možnosti a proto v roce 1955 získal další prostory v Gaelstraat.

Firma N.V. VARITEX v Haarlemu
   


Firma N.V. VARITEX v Haarlemu 

Dne 6. března 1965 byla otevřena nová pobočka v Emmerichu.
O několik dní později - 12. března - pan C. W. Stolk náhle zemřel. Společnost v Haarlemu převzal jeho syn Rob, zatímco aktivity v Emmerichu začaly být spravovány zetěm pana Stolka Eugenem Sowerem. V následujících letech přemístil obchodní aktivity do Beiersdorfu.


Varitex vyváží své zdravotnické výrobky do nejrůznějších zemí Evropy.

V současné době společnost stále působí ve stejných prostorách v Haarlemu a má pobočku v České republice. Česká pobočka Varitex, s.r.o. vznikla v květnu roku 1993.  Zabývá se výrobou a prodejem kompresivních punčoch a pomůcek pro snadné navlékání a svlékání konpresivních punčoch zn. EUREKA. 

Sidlo firmy Varitex Třebíč

Sidlo firmy Varitex Třebíč

Sidlo firmy Varitex Třebíč


VIZE

Od samého počátku byl Varitex úzce propojen s flebologií. To je vidět například ze vztahu k holandskému průkopníkovi        Dr. H. R. van der Molenovi (první upravená punčocha Varitexu byla vyvinuta pro jeho praxi). Varitex vždy provozoval a stále provozuje aktivní politiku podpory vědeckých výzkumů a publikování výsledků (Dr. Van Gerwen, Dr. Brandjes, Prof. Ten Cate, IMTA).

Už od samého vzniku společnosti Varitex pochopil, že výroba kompresivních punčoch musí jít ruku v ruce s kompresivní léčbou ve všech jejích aspektech. Například první tlakové měření bylo ve Varitexu provedeno v roce 1958 a využívalo zařízení, které vytvořila TNO (Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum). Tato tlaková měření položila základy pro oficiální klasifikaci v kompresivních třídách I až IV.

 

  VARITEX, s.r.o.

  Hrotovická 176,
67401 KOŽICHOVICE
KS Brno, odd.C, vl. 9819

  Tel.: 568 840 994,
  Fax : 568 847 990

www.varitex.cz
info.varitex@cz.LRMed.com

22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

Návštěvnost stránek

164799